Produkte > RECOM > REC20-2412DZ
REC20-2412DZ
REC20-2412DZ RECOM
rec20-s_dz.pdf
Hersteller: RECOM
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 12V/-12V 0.834A/-0.834A 20W 6-Pin Tube
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REC20-2412DZ RECOM
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 20W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 834mA, 834mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REC20-2412DZ REC20-2412DZ Hersteller : RECOM Power REC20-Z.pdf DC/DC Converters - Through Hole 20W 9-36Vin 5.1Vout 4000mA
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
REC20-2412DZ REC20-2412DZ Hersteller : Recom Power REC20-Z.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 834mA, 834mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV