Produkte > RECOM > REC20K-2415DZ
REC20K-2415DZ
REC20K-2415DZ RECOM
REC20KZ.pdf
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 20W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 20W
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 15V DC
Output voltage 2: -15V DC
Output current: 0.667A
Output current 2: 667mA
Mounting: THT
Manufacturer series: REC20K
Body dimensions: 25.4x25.4x10.2mm
Efficiency: 88%
Operating temperature: -40...105°C
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 2kV DC
Number of outputs: 2
Dimensions: 1"x1"
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REC20K-2415DZ RECOM
Description: 20W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE', Packaging: Tube, Features: Adjustable Output, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 3A, 3A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 2 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REC20K-2415DZ REC20K-2415DZ Hersteller : RECOM Power REC20K-Z.pdf DC/DC Converters - Through Hole 20W 9-36Vin +/-15Vout +/-667mA
auf Bestellung 134 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
REC20K-2415DZ REC20K-2415DZ Hersteller : Recom Power REC20K-Z.pdf Description: 20W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE'
Packaging: Tube
Features: Adjustable Output
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 3A, 3A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 2 kV
Standard Number: 62368-1
auf Bestellung 198 Stücke:
REC20K-2415DZ REC20K-2415DZ Hersteller : RECOM rec20k-z.pdf Module DC-DC 24VIN 2-OUT -15V/15V -0.667A/0.667A 20W 6-Pin Tube