Produkte > RECOM POWER > REC20K-4815SZ
REC20K-4815SZ
REC20K-4815SZ RECOM Power
REC20K_Z-3454162.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W 18-75Vin 15Vout 1.333A
auf Bestellung 49 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details REC20K-4815SZ RECOM Power
Description: 20W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE', Packaging: Tube, Features: Adjustable Output, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 1.333A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2 kV, Standard Number: 62368-1.
Weitere Produktangebote REC20K-4815SZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REC20K-4815SZ REC20K-4815SZ Hersteller : RECOM rec20k-z.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 15V 1.333A 20W 6-Pin Tube
Produkt ist nicht verfügbar
REC20K-4815SZ REC20K-4815SZ Hersteller : Recom Power REC20K-Z.pdf Description: 20W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE'
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 1.333A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2 kV