Produkte > RECOM POWER > REC30K-4812S
REC30K-4812S
REC30K-4812S Recom Power
REC30K(-Z).pdf
Hersteller: Recom Power
Description: 30W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE'
Features: Adjustable Output
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 2.5A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2 kV
Standard Number: 62368-1
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REC30K-4812S Recom Power
Description: 30W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE', Features: Adjustable Output, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 2.5A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 30 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REC30K-4812S REC30K-4812S Hersteller : RECOM Power REC30K__Z_.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 30W 36-75Vin 12Vout 2.5A
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
REC30K-4812S REC30K-4812S Hersteller : RECOM rec30k-z.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin Tube