Produkte > RECOM POWER > REDIN240-24
REDIN240-24
REDIN240-24 Recom Power
REDIN240.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Packaging: Box
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 4.50" L x 1.81" W x 4.88" H (114.3mm x 46.0mm x 124.4mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: AC
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 94.4%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REDIN240-24 Recom Power
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W, Packaging: Box, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 4.50" L x 1.81" W x 4.88" H (114.3mm x 46.0mm x 124.4mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Input Type: AC, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 94.4%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC.
Weitere Produktangebote REDIN240-24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REDIN240-24 REDIN240-24 Hersteller : RECOM Power REDIN240-1709979.pdf DIN Rail Power Supplies 240W 85-264Vin 24Vout 10A