Produkte > KYOCERA AVX > REF1016471M035K
REF1016471M035K
REF1016471M035K KYOCERA AVX
REF%20Elect%20Caps%20KAVX.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 55 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 763 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.526 A @ 100 kHz
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REF1016471M035K KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 55 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 763 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.526 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REF1016471M035K REF1016471M035K Hersteller : KYOCERA AVX REF%20Elect%20Caps%20KAVX.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 55 mOhms
auf Bestellung 1120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
REF1016471M035K REF1016471M035K Hersteller : KYOCERA AVX Components ref-series.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1526mA 5000h 105°C Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
REF1016471M035K Hersteller : KYOCERA AVX ref.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 470uF; 35VDC; Ø10x16mm; ±20%; REF
Manufacturer series: REF
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 470µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x16mm
Height: 16mm
Operating current: 1526mA
Operating voltage: 35V DC
Tolerance: ±20%