Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > REG101UA-2.5
REG101UA-2.5
REG101UA-2.5 Texas Instruments
sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 2.5V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REG101UA-2.5 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 650 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REG101UA-2.5 REG101UA-2.5 Hersteller : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 2.5V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
auf Bestellung 8600 Stücke:
Mindestbestellmenge: 155
auf Bestellung 4350 Stücke:
Mindestbestellmenge: 155
REG101UA-2.5 Hersteller : Burr Brown sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw REG101UA-2.5
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
REG101UA-2.5 REG101UA-2.5 Hersteller : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 650 µA
REG101UA-2.5 REG101UA-2.5 Hersteller : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 100mA LDO Reg