Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > REG101UA-2.85
REG101UA-2.85
REG101UA-2.85 Texas Instruments
sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 2.85V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 8700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 195
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REG101UA-2.85 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.85V 100MA 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 650 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REG101UA-2.85 REG101UA-2.85 Hersteller : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 2.85V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 1425 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 195
auf Bestellung 200 Stücke:
REG101UA-2.85 Hersteller : Burr Brown sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw REG101UA-2.85
auf Bestellung 250 Stücke:
REG101UA-2.85 sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
REG101UA-2.85 REG101UA-2.85 Hersteller : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 2.85V 100MA 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 650 µA
Produkt ist nicht verfügbar
REG101UA-2.85 REG101UA-2.85 Hersteller : Texas Instruments reg101 LDO Voltage Regulators DMOS 100mA LDO Reg