Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > REG103FA-2.5KTTT
REG103FA-2.5KTTT
REG103FA-2.5KTTT Texas Instruments
sbvs010d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube
auf Bestellung 3112 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 62
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REG103FA-2.5KTTT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 0.7 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-5), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.28V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 1.3 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REG103FA-2.5KTTT REG103FA-2.5KTTT Hersteller : Texas Instruments sbvs010d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube
auf Bestellung 1050 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 62
REG103FA-2.5KTTT REG103FA-2.5KTTT Hersteller : Texas Instruments sbvs010d.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 0.7 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.28V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 1.3 mA
auf Bestellung 50 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 1.3 mA
Mindestbestellmenge: 40
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 500mA
Voltage - Input (Max): 15V
PSRR: 65dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 1.3 mA
auf Bestellung 99 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
REG103FA-2.5KTTT REG103FA-2.5KTTT Hersteller : Texas Instruments sbvs010d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 500mA LDO Reg