Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > REG103FA-2.7KTTT
REG103FA-2.7KTTT
REG103FA-2.7KTTT Texas Instruments
REG103_Rev2005.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.7V 500MA TO263
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 0.7 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.28V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 1.3 mA
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 111
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REG103FA-2.7KTTT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.7V 500MA TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 0.7 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-5), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.28V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 1.3 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REG103FA-2.7KTTT Hersteller : Texas Instruments REG103_Rev2005.pdf LDO Regulator Pos 2.7V 0.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 140
REG103FA-2.7KTTT REG103FA-2.7KTTT Hersteller : Texas Instruments REG103_Rev2005.pdf Description: IC REG LINEAR 2.7V 500MA TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 1.3 mA