Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > REG1117FA-5.0KTTT
REG1117FA-5.0KTTT
REG1117FA-5.0KTTT Texas Instruments
REG1117_1117A.pdf
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 5V 1A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 172
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REG1117FA-5.0KTTT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 5V 1A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-3), Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Part Status: Obsolete, PSRR: 62dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.55V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REG1117FA-5.0KTTT REG1117FA-5.0KTTT Hersteller : Texas Instruments REG1117_1117A.pdf LDO Regulator Pos 5V 1A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
auf Bestellung 2858 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 172
auf Bestellung 3100 Stücke:
auf Bestellung 300 Stücke:
REG1117FA-5.0KTTT REG1117FA-5.0KTTT Hersteller : Texas Instruments REG1117_1117A.pdf Description: IC REG LINEAR 5V 1A TO263
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
PSRR: 62dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.55V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Mindestbestellmenge: 130
REG1117FA-5.0KTTT Hersteller : TI/BB REG1117_1117A.pdf 08+
auf Bestellung 5 Stücke:
REG1117FA-5.0KTTT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=26&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Freg1117a LDO Voltage Regulators 800mA & 1A LDO
auf Bestellung 16 Stücke:
REG1117FA-5.0KTTT Hersteller : Texas Instruments reg1117.pdf 5V 1A TO-263 D2Pak Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Part Status: Obsolete
PSRR: 62dB (120Hz)