Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > REG710EVM-33
REG710EVM-33
REG710EVM-33 Texas Instruments
slvu056
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR REG710
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 3.3V
Voltage - Input: 1.8V ~ 5.5V
Current - Output: 30mA
Frequency - Switching: 1MHz
Regulator Topology: Buck-Boost
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: REG710
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Up or Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REG710EVM-33 Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR REG710, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 3.3V, Voltage - Input: 1.8V ~ 5.5V, Current - Output: 30mA, Frequency - Switching: 1MHz, Regulator Topology: Buck-Boost, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: REG710, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Up or Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).
Weitere Produktangebote REG710EVM-33
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REG710EVM-33 Hersteller : Texas Instruments slvu056 REG710 Charge Pump 3.102V to 3.498V Output Evaluation Board