Produkte > RECOM POWER > REM1-243.3S
REM1-243.3S
REM1-243.3S RECOM Power
REM1-1709907.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1W 24Vin 3.3Vout 303mA
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REM1-243.3S RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W, Packaging: Tube, Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Medical, Voltage - Input (Max): 26.4V, Efficiency: 76%, Current - Output (Max): 303mA, Voltage - Input (Min): 21.6V, Voltage - Output 1: 3.3V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5.2 kV.
Weitere Produktangebote REM1-243.3S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REM1-243.3S REM1-243.3S Hersteller : Recom Power REM1.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Packaging: Tube
Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 26.4V
Efficiency: 76%
Current - Output (Max): 303mA
Voltage - Input (Min): 21.6V
Voltage - Output 1: 3.3V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5.2 kV