Produkte > RECOM POWER > REM20-2415DW
REM20-2415DW
REM20-2415DW Recom Power
REM20-W.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Packaging: Tube
Features: OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 6-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 667mA, 667mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details REM20-2415DW Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 20W, Packaging: Tube, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 667mA, 667mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 5 kV.
Weitere Produktangebote REM20-2415DW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
REM20-2415DW REM20-2415DW Hersteller : RECOM Power REM20_W-1709915.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W 9-36Vin +/-15Vout 667mA