Produkte > KNOWLES NOVACAP > RF0505X471K500KX057T
RF0505X471K500KX057T
RF0505X471K500KX057T Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 470PF 50V BX 0505
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient: BX
Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 470 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details RF0505X471K500KX057T Knowles Novacap
Description: CAP CER 470PF 50V BX 0505, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0505 (1313 Metric), Temperature Coefficient: BX, Size / Dimension: 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 470 pF.
Weitere Produktangebote RF0505X471K500KX057T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RF0505X471K500KX057T RF0505X471K500KX057T Hersteller : Knowles Novacap X7R.aspx Description: CAP CER 470PF 50V BX 0505
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: BX
Applications: General Purpose
Capacitance: 470 pF