RF15N100F500CT Walsin Technology Corporation
WTC_MLCC_Microwave_RF.pdf
Hersteller: Walsin Technology Corporation
Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RF15N100F500CT Walsin Technology Corporation
Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 pF.
Weitere Produktangebote RF15N100F500CT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RF15N100F500CT RF15N100F500CT Hersteller : Walsin Microwave_Caps.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 MLCC NPO 10pF , +/-1% 50V T&R RF
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10pF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0402
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 10pF
Manufacturer series: RF15
Tolerance: ±1%
Type of capacitor: ceramic
Dielectric: C0G (NP0)
Operating voltage: 50V