Produkte > WALSIN > RF15N1R6B500CT
RF15N1R6B500CT
RF15N1R6B500CT Walsin
Microwave_Caps.pdf
Hersteller: Walsin
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.6pF,+-0.1%,50V
auf Bestellung 10703 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RF15N1R6B500CT Walsin
Description: CAP CER 1.6PF 50V C0G/NP0 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Capacitance: 1.6 pF.
Weitere Produktangebote RF15N1R6B500CT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RF15N1R6B500CT Hersteller : Walsin Technology Corporation WTC_MLCC_Microwave_RF.pdf Description: CAP CER 1.6PF 50V C0G/NP0 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 1.6 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.6pF; 50V; C0G (NP0); ±0.1pF; SMD; 0402
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1.6pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Capacitance tolerance: ±0.1pF
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Manufacturer series: RF15
Operating temperature: -55...125°C