Produkte > IDEC > RF2V-1A1BD1-D24
RF2V-1A1BD1-D24
RF2V-1A1BD1-D24 IDEC
1877403.pdf
Hersteller: IDEC
Description: IDEC - RF2V-1A1BD1-D24 - Leistungsrelais, SPST-NC, SPST-NO, 24 VDC, 6 A, RF2, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 6A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 820ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 125VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RF2
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NC, SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (19-Jan-2021)
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RF2V-1A1BD1-D24 IDEC
Description: FG PCB RELAY 1NO+ 1NC 24VDC, Packaging: Bulk, Features: Diode, Reverse Coil Polarity, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CE, CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 25 ms, Load - Max Switching: 1500VA, 750W.
Weitere Produktangebote RF2V-1A1BD1-D24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RF2V-1A1BD1-D24 Hersteller : IDEC Description: FG PCB RELAY 1NO+ 1NC 24VDC
Packaging: Bulk
Features: Diode, Reverse Coil Polarity
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 25 ms
Load - Max Switching: 1500VA, 750W