RFP70N03
RFP70N03 Harris Corporation
HRISS982-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: MOSFET N-CH 30V 70A TO220-3
Packaging: Tube
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 10mOhm @ 70A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220-3
Part Status: Obsolete
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 260 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3300 pF @ 25 V
auf Bestellung 5567 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 179
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RFP70N03 Harris Corporation
Description: MOSFET N-CH 30V 70A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 10mOhm @ 70A, 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220-3, Part Status: Obsolete, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 260 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3300 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote RFP70N03
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
RFP70N03 RFP70N03 Hersteller : onsemi RFP70N03%2C%20RF1S70N03%28SM%29.pdf Description: MOSFET N-CH 30V 70A TO220-3
Packaging: Tube
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA