RGL1GR13
RGL1GR13 Diotec Semiconductor AG
rgl1a.pdf
Hersteller: Diotec Semiconductor AG
Description: Diode, Fast, MiniMelf, 400V, 1A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-213AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 150 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-213AA, MINI-MELF
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
auf Bestellung 60000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RGL1GR13 Diotec Semiconductor AG
Description: Diode, Fast, MiniMelf, 400V, 1A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 150 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-213AA, MINI-MELF, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RGL1GR13 RGL1GR13 Hersteller : Diotec Semiconductor 1.0smbj65.pdf Description: DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-213AA
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
auf Bestellung 60000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
RGL1GR13 RGL1GR13 Hersteller : Diotec Semiconductor rgl1a-3325002.pdf Rectifiers Diode, Fast, MiniMelf, 400V, 1A, 175C