RGP02-20E-E3/53
RGP02-20E-E3/53 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
rgp02.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 2000V 500MA DO204AL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 300 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 2000 V
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RGP02-20E-E3/53 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 2000V 500MA DO204AL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 300 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 2000 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RGP02-20E-E3/53 RGP02-20E-E3/53 Hersteller : Vishay General Semiconductor rgp02.pdf Rectifiers 2000 Volt 0.5A 300ns 20A IFSM Trim Leads
auf Bestellung 5569 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
RGP02-20E-E3/53 RGP02-20E-E3/53 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division rgp02.pdf Description: DIODE STD 2000V 500MA DO204AL
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 13
RGP02-20E-E3/53 RGP02-20E-E3/53 Hersteller : Vishay Semiconductors rgp02.pdf Rectifiers 2000 Volt 0.5A 300ns 20A IFSM Trim Leads
Mindestbestellmenge: 2
RGP02-20E-E3/53 RGP02-20E-E3/53 Hersteller : Vishay rgp02.pdf Diode Switching 2KV 0.5A 2-Pin DO-41 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar