RGP15B-E3/73
RGP15B-E3/73 Vishay General Semiconductor
rgp15a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor
Rectifiers 100 Volt 1.5A 150ns 50 Amp IFSM
auf Bestellung 1501 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RGP15B-E3/73 Vishay General Semiconductor
Description: DIODE STANDARD 100V 1.5A DO204AC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 150 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote RGP15B-E3/73
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RGP15B-E3/73 RGP15B-E3/73 Hersteller : Vishay rgp15a.pdf Diode Switching 100V 1.5A 2-Pin DO-15 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
RGP15B-E3/73 RGP15B-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division rgp15a.pdf Description: DIODE STANDARD 100V 1.5A DO204AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 150 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Box (TB)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard