Produkte > RECOM > RH-051509D
RH-051509D
RH-051509D RECOM
RK_RH.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -9VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 1W
Input voltage: 4.5...5.5V DC
Output voltage: 15V DC
Output current: 33mA
Mounting: THT
Manufacturer series: RH
Body dimensions: 19.65x6x10.2mm
Efficiency: 70...81%
Operating temperature: -40...90°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV DC
Number of outputs: 2
Output current 2: 56mA
Output voltage 2: -9V DC
Case: SIP7
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RH-051509D RECOM
Description: DC DC CONVERTER 15V -9V 1W, Packaging: Tube, Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 33mA, 56mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -9V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RH-051509D RH-051509D Hersteller : RECOM Power RK_RH.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1W 05VIN +15/-9V THT
auf Bestellung 258 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RH-051509D RH-051509D Hersteller : Recom Power RK_RH.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
Packaging: Tube
Package / Case: 7-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 33mA, 56mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -9V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV