Produkte > ALPS ELECTRIC > RK09L12D0A1T
RK09L12D0A1T
RK09L12D0A1T ALPS Electric
rk09l.pdf
Hersteller: ALPS Electric
Res POT 10K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (12.1 X 33.5mm) Pin Panel Mount/Bracket Mount Tray
auf Bestellung 1025 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 71
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RK09L12D0A1T ALPS Electric
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn,vertical; 10kΩ; ±20%; 6mm, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn; vertical, Resistance: 10kΩ, Tolerance: ±20%, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Characteristics: logarithmic, Body dimensions: 12.1x11.35x7.45mm, Leads: for PCB, Shaft material: metal, Shaft surface: D spring, Mechanical rotation angle: 300°, Terminal pitch: 2.5mm, Cut depth: 12mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RK09L12D0A1T RK09L12D0A1T Hersteller : Alps Alpine RK09L-Datasheet.pdf Description: POT 10K OHM 1/20W LOGARITHMIC
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins, Board Locks
Bushing Thread: M9 x 0.75
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Taper: Logarithmic
Rotation: 300°
Number of Gangs: 2
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 362 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
RK09L12D0A1T RK09L12D0A1T Hersteller : ALPS RK09L.pdf Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn,vertical; 10kΩ; ±20%; 6mm
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn; vertical
Resistance: 10kΩ
Tolerance: ±20%
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Characteristics: logarithmic
Body dimensions: 12.1x11.35x7.45mm
Leads: for PCB
Shaft material: metal
Shaft surface: D spring
Mechanical rotation angle: 300°
Terminal pitch: 2.5mm
Cut depth: 12mm
auf Bestellung 31 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15
RK09L12D0A1T RK09L12D0A1T Hersteller : Alps Alpine RK09L-Datasheet.pdf Potentiometers Flat 20mm 10k
auf Bestellung 376 Stücke:
RK09L12D0A1T Hersteller : Alps Alpine RK09L-Datasheet.pdf Res POT 10K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (12.1 X 33.5mm) Pin Panel Mount/Bracket Mount Tray
auf Bestellung 192 Stücke:
Mindestbestellmenge: 39
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 32