Produkte > ALPS ALPINE > RK12L123000G
RK12L123000G
RK12L123000G Alps Alpine
RK12L123000G
Hersteller: Alps Alpine
Description: POT 10K OHM 1/20W LINEAR
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins, Board Locks
Actuator Length: 1.181" (30.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: Detent
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Taper: Linear
Rotation: 300°
Number of Gangs: 2
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 779 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RK12L123000G Alps Alpine
Description: POT 10K OHM 1/20W LINEAR, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Actuator Length: 1.181" (30.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: Detent, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Taper: Linear, Rotation: 300°, Number of Gangs: 2, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RK12L123000G RK12L123000G Hersteller : Alps Alpine RK12L123000G Potentiometers 12MM V/ADJ