Produkte > ALPS ELECTRIC > RK271111001T
RK271111001T
RK271111001T ALPS Electric
rk271.pdf
Hersteller: ALPS Electric
Res POT 100K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (27 X 24.75mm) Pin Panel Mount/Through Hole Bulk
auf Bestellung 690 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RK271111001T ALPS Electric
Description: POT 100K OHM 1/20W LOGARITHMIC, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M8 x 0.75, Actuator Length: 0.984" (25.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Taper: Logarithmic, Rotation: 300°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RK271111001T RK271111001T Hersteller : Alps Alpine RK271111001T Description: POT 100K OHM 1/20W LOGARITHMIC
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M8 x 0.75
Actuator Length: 0.984" (25.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Taper: Logarithmic
Rotation: 300°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RK271111001T RK271111001T Hersteller : Alps Alpine RK271111001T Potentiometers Slotted 25mm 100k
auf Bestellung 48 Stücke:
RK271111001T Hersteller : Alps Alpine RK271111001T Res POT 100K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (27 X 24.75mm) Pin Panel Mount/Through Hole Bulk
auf Bestellung 14 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8