Produkte > BUSSMANN / EATON > RL1011-100-R
RL1011-100-R
RL1011-100-R Bussmann / Eaton
eaton_rl1011_unshielded_radial_leaded_drum_core_in-1608827.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - Leaded 10uH 4.67A
auf Bestellung 4135 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL1011-100-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 10.3UH 3.62A 29MOHM TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.374" Dia (9.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 29mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 16MHz, Current - Saturation (Isat): 4.67A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 10 kHz, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Inductance: 10.3 µH, Current Rating (Amps): 3.62 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RL1011-100-R RL1011-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-rl1011-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - Leaded 10uH 4.67A
auf Bestellung 4135 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
RL1011-100-R RL1011-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-rl1011-unshielded-radial-leaded-drum-core-in-1608827.pdf Power Inductors - Leaded 10uH 4.67A
RL1011-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-rl1011-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10.3UH 3.62A 29MOHM TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.374" Dia (9.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 29mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 16MHz
Current - Saturation (Isat): 4.67A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 10.3 µH
Current Rating (Amps): 3.62 A