RL1011-152-R Eaton - Electronics Division
eaton-rl1011-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5MH 324MA 3 OHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.374" Dia (9.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 1MHz
Current - Saturation (Isat): 390mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 mH
Current Rating (Amps): 324 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL1011-152-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5MH 324MA 3 OHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.374" Dia (9.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 1MHz, Current - Saturation (Isat): 390mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 10 kHz, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 mH, Current Rating (Amps): 324 mA.
Weitere Produktangebote RL1011-152-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RL1011-152-R RL1011-152-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-rl1011-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - Leaded 1.5mH 0.39A