RL1011-470-R EATON / PARTNER STOCK
bs-rl1011-470-r.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - RL1011-470-R - IND 47UH 2.18A PEAK 2W THT DRUM COR
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 3200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL1011-470-R EATON / PARTNER STOCK
Description: FIXED IND 47.1UH 1.91A 85MOHM TH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.374" Dia (9.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 85mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 6MHz, Current - Saturation (Isat): 2.18A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 10 kHz, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Inductance: 47.1 µH, Current Rating (Amps): 1.91 A.
Weitere Produktangebote RL1011-470-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RL1011-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-rl1011-unshielded-radial-leaded-drum-core-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47.1UH 1.91A 85MOHM TH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.374" Dia (9.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 85mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 6MHz
Current - Saturation (Isat): 2.18A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Inductance: 47.1 µH
Current Rating (Amps): 1.91 A
Produkt ist nicht verfügbar
RL1011-470-R RL1011-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-rl1011-unshielded-radial-leaded-drum-core-in-1608827.pdf Power Inductors - Leaded 47uH 2.18A