RL73K2AR15JTD
RL73K2AR15JTD TE Connectivity Passive Product
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773269&DocType=DS&DocLang=English
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: RES 0.15 OHM 5% 1/8W 0805
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 150 mOhms
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RL73K2AR15JTD TE Connectivity Passive Product
Description: RES 0.15 OHM 5% 1/8W 0805, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±5%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 150 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RL73K2AR15JTD RL73K2AR15JTD Hersteller : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773269&DocType=DS&DocLang=English Description: RES 0.15 OHM 5% 1/8W 0805
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Resistance: 150 mOhms
auf Bestellung 13263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
RL73K2AR15JTD RL73K2AR15JTD Hersteller : TE Connectivity / Holsworthy ENG_DS_1773269_H1-722661.pdf Current Sense Resistors - SMD RL73K 2A R15 5%
Mindestbestellmenge: 8
RL73K2AR15JTD RL73K2AR15JTD Hersteller : TE Connectivity / CGS NG_DS_1773269_G-722661.pdf Current Sense Resistors - SMD RL73K 2A R15 5%