RLC73PH2AR118FTD
RLC73PH2AR118FTD TE Connectivity Passive Product
product-1-2176591-3.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: RLC73PH 2A R118 1% 5K RL
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Resistance: 118 mOhms
auf Bestellung 4985 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RLC73PH2AR118FTD TE Connectivity Passive Product
Description: RLC73PH 2A R118 1% 5K RL, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Resistance: 118 mOhms.
Weitere Produktangebote RLC73PH2AR118FTD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RLC73PH2AR118FTD RLC73PH2AR118FTD Hersteller : TE Connectivity Passive Product product-1-2176591-3.datasheet.pdf Description: RLC73PH 2A R118 1% 5K RL
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Resistance: 118 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
RLC73PH2AR118FTD RLC73PH2AR118FTD Hersteller : TE Connectivity / CGS ENG_DS_1773269_3_C-3134968.pdf Current Sense Resistors - SMD RLC73PH 2A R118 1% 5K RL