Produkte > RECOM POWER > RMOD500-60-12.4SW
RMOD500-60-12.4SW
RMOD500-60-12.4SW RECOM Power
RMOD500_W-3005082.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 500W 32-96Vin 12.4Vout
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RMOD500-60-12.4SW RECOM Power
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 500W; Uin: 32÷96VDC; Uout: 12.4VDC; Iout: 40A, Type of converter: DC/DC, Power: 0.5kW, Input voltage: 32...96V DC, Output voltage: 12.4V DC, Output current: 40A, Mounting: screw type, Manufacturer series: RMOD500-W, Body dimensions: 198x113x45mm, Efficiency: 88.2%, Operating temperature: -40...90°C, Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 2.25kV DC, Number of outputs: 1.
Weitere Produktangebote RMOD500-60-12.4SW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RMOD500-60-12.4SW RMOD500-60-12.4SW Hersteller : RECOM RMOD500-W.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 500W; Uin: 32÷96VDC; Uout: 12.4VDC; Iout: 40A
Type of converter: DC/DC
Power: 0.5kW
Input voltage: 32...96V DC
Output voltage: 12.4V DC
Output current: 40A
Mounting: screw type
Manufacturer series: RMOD500-W
Body dimensions: 198x113x45mm
Efficiency: 88.2%
Operating temperature: -40...90°C
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 2.25kV DC