Produkte > VISHAY DALE > RN55C5171DB14
RN55C5171DB14
RN55C5171DB14 Vishay Dale
cmfmil.pdf
Hersteller: Vishay Dale
Description: RES 5.17K OHM 1/8W .5% AXIAL
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±0.5%
Features: Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Resistance: 5.17 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details RN55C5171DB14 Vishay Dale
Description: RES 5.17K OHM 1/8W .5% AXIAL, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±0.5%, Features: Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Resistance: 5.17 kOhms.
Weitere Produktangebote RN55C5171DB14
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RN55C5171DB14 RN55C5171DB14 Hersteller : Vishay / Dale cmfmil.pdf Metal Film Resistors - Through Hole 1/8watt 5.17Kohms .5% 50ppm