Produkte > RECOM POWER > RP08-243.3SAW
RP08-243.3SAW
RP08-243.3SAW Recom Power
RP08-AW.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 8W
Features: Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 74°C
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 2.4A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 8 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP08-243.3SAW Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 8W, Features: Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 74°C, Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 2.4A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 8 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP08-243.3SAW RP08-243.3SAW Hersteller : RECOM Power RP08-AW-1714403.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 8W DC/DC 1.6kV REG 4:1 9-36Vin 3.3Vout
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP08-243.3SAW Hersteller : RECOM RP08-AW.pdf DC-DC перетворювач, Кіл. вих. кан. = 1, Uвих1, В = 3,3, Розм = 31,8 x 20,3 x 10,2 мм, Uвх (max), В = 36, Uвх (min), В = 9, ККД, % = 85, Р, Вт = 8, Тексп, °C = -40...+74, Iвих1, А = 2,4, Uізол., В = 1 600,... Група товару: Джерела живлення Корпус: DIP-24 О
Anzahl je Verpackung: 7 Stücke
verfügbar 3 Stücke:
RP08-243.3SAW RP08-243.3SAW Hersteller : RECOM rp08-aw.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 3.3V 2.4A 8W 9-Pin DIP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
RP08-243.3SAW RP08-243.3SAW Hersteller : RECOM RP08-AW.PDF Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 8W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 2.4A; DIP24
Type of converter: DC/DC
Power: 8W
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 2.4A
Mounting: THT
Manufacturer series: RP08-AW
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 85%
Operating temperature: -40...85°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.6kV DC