Produkte > NISSHINBO > RP102K301D-TR
RP102K301D-TR
RP102K301D-TR Nisshinbo
rp102_ea-3219476.pdf
Hersteller: Nisshinbo
LDO Voltage Regulators 0.8% Vout Accuracy LDO Regulator
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP102K301D-TR Nisshinbo
Description: IC REG LINEAR 3V 300MA DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 70 µA, Voltage - Input (Max): 5.25V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DFN(PL)1820-6, Voltage - Output (Min/Fixed): 3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.19V @ 300mA, Protection Features: Over Current.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP102K301D-TR RP102K301D-TR Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. rp102-ea.pdf Description: IC REG LINEAR 3V 300MA DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 70 µA
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DFN(PL)1820-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.19V @ 300mA
Protection Features: Over Current
auf Bestellung 4838 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
RP102K301D-TR Hersteller : RICOH rp102-ea.pdf 7
auf Bestellung 10000 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active