Produkte > NISSHINBO > RP105L101D5-TR
RP105L101D5-TR
RP105L101D5-TR Nisshinbo
rp105_ea-3219080.pdf
Hersteller: Nisshinbo
LDO Voltage Regulators Low Voltage 400mA Voltage Regulator (LDO Regulator) with dual input pin
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP105L101D5-TR Nisshinbo
Description: IC REG LIN 1.05V 400MA DFN1212-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 400mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 40 µA, Voltage - Input (Max): 5.25V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DFN1212-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.05V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 80dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.17V @ 400mA, Protection Features: Over Current, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP105L101D5-TR RP105L101D5-TR Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. rp105-ea.pdf Description: IC REG LIN 1.05V 400MA DFN1212-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 400mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 40 µA
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DFN1212-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.05V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 80dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.17V @ 400mA
Protection Features: Over Current, Under Voltage Lockout (UVLO)
auf Bestellung 4945 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
RP105L101D5-TR RP105L101D5-TR Hersteller : Ricoh rp105-ea.pdf LDO Regulator Pos 1.05V 0.4A 4-Pin DFN EP T/R
auf Bestellung 100 Stücke:
RP105L101D5-TR RP105L101D5-TR Hersteller : Ricoh Electronic Devices Company rp105-ea-1770672.pdf LDO Voltage Regulators Low Voltage 400mA Voltage Regulator (LDO Regulator) with dual input pin
auf Bestellung 34 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 400mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 80dB (1kHz)