Produkte > NISSHINBO > RP114K301D-TRB
RP114K301D-TRB
RP114K301D-TRB Nisshinbo
rp114-ea.pdf
Hersteller: Nisshinbo
LDO Voltage Regulators Low voltage LDO Regulator with PSRR 75dB
auf Bestellung 97 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP114K301D-TRB Nisshinbo
Description: IC REG LINEAR 3V 300MA DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-UDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 75 µA, Voltage - Input (Max): 5.25V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DFN(PL)1010-4B, Voltage - Output (Min/Fixed): 3V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.22V @ 300mA, Protection Features: Over Current.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP114K301D-TRB RP114K301D-TRB Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. url_relocation.html Description: IC REG LINEAR 3V 300MA DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-UDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 75 µA
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DFN(PL)1010-4B
Voltage - Output (Min/Fixed): 3V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.22V @ 300mA
Protection Features: Over Current
auf Bestellung 7948 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable