Produkte > RECOM POWER > RP12-2405SAW
RP12-2405SAW
RP12-2405SAW Recom Power
RP12-AW.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 5.1V 12W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 2.4A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5.1V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP12-2405SAW Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 5.1V 12W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 2.4A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5.1V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP12-2405SAW RP12-2405SAW Hersteller : RECOM Power RP12-AW.pdf DC/DC Converters - Through Hole 12W DC/DC 1.6kV REG 4:1 9-36Vin 5Vout
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP12-2405SAW RP12-2405SAW Hersteller : RECOM rp12-aw.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5.1V 2.4A 12W 9-Pin DIP Tube
auf Bestellung 2 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Anzahl je Verpackung: 25 Stücke
verfügbar 23 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar