Produkte > RECOM > RP12-2412DA
RP12-2412DA
RP12-2412DA RECOM
RP12-A.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 12W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 12W
Input voltage: 18...36V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 0.5A
Case: DIP24
Mounting: THT
Manufacturer series: RP12-A
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 88%
Operating temperature: -40...72°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.6kV DC
Number of outputs: 2
Output voltage 2: -12V DC
Output current 2: 0.5A
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP12-2412DA RECOM
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 12W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 500mA, 500mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP12-2412DA RP12-2412DA Hersteller : RECOM Power RP12_A-1714067.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 12W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36in +/-12out
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP12-2412DA RP12-2412DA Hersteller : Recom Power RP12-A.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 12W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 500mA, 500mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 37 Stücke:
RP12-2412DA Hersteller : RECOM RP12_AW.pdf DC-DC перетворювач, Кіл. вих. кан. = 2, Uвих1, В = 12, Uвих2, В = -12, Розм = 31,8 x 20,3 x 10,2 мм, Uвх (max), В = 36, Uвх (min), В = 18, ККД, % = 88, Р, Вт = 12, Тексп, °C = -40...+85, Iвих1, А = 0,5, Iвих2, А = 0,5, Uізол., В = 1 600, Рів. пульс., мВ =
Anzahl je Verpackung: 7 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
RP12-2412DA Hersteller : Recom RP12-A.pdf solated DC/DC Converters 12W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36in +/-12out Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю до 15 Вт Од. вим: шт