Produkte > RECOM POWER > RP12-2415DA
RP12-2415DA
RP12-2415DA RECOM Power
RP12_A-1714067.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 12W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36in +/-15out
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP12-2415DA RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 12W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 400mA, 400mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RP12-2415DA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP12-2415DA RP12-2415DA Hersteller : RECOM rp12-a.pdf Module DC-DC 24VIN 2-OUT 15V/-15V 0.4A/-0.4A 12W 9-Pin DIP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
RP12-2415DA RP12-2415DA Hersteller : Recom Power RP12-A.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-15V 12W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 400mA, 400mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV