Produkte > RECOM POWER > RP12-243.3SAW
RP12-243.3SAW
RP12-243.3SAW RECOM Power
RP12-AW.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 12W DC/DC 1.6kV REG 4:1 9-36Vin 3.3Vout
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP12-243.3SAW RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 12W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 61°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 3.5A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RP12-243.3SAW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP12-243.3SAW RP12-243.3SAW Hersteller : RECOM rp12-aw.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 3.3V 3.5A 12W 9-Pin DIP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
RP12-243.3SAW RP12-243.3SAW Hersteller : Recom Power RP12-AW.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 12W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 61°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 3.5A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV