Produkte > RECOM POWER > RP15-1212SA
RP15-1212SA
RP15-1212SA RECOM Power
RP15-A.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 15W DC/DC 1.6kV REG 9-18Vin 12Vout
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP15-1212SA RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 12V 15W, Packaging: Tube, Features: OCP, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 1.3A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP15-1212SA RP15-1212SA Hersteller : Recom Power RP15-A.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 15W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 1.3A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP15-1212SA RP15-1212SA Hersteller : RECOM 2318437349908970rp15-a.pdf Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V 1.3A 15W 4-Pin Tube