Produkte > RECOM POWER > RP15-2405DAW
RP15-2405DAW
RP15-2405DAW RECOM Power
RP15-AW-1714483.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 15W DC/DC 1.6kV REG 4:1 9-36Vin +/-5out
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP15-2405DAW RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 15W, Packaging: Tube, Features: OCP, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 1.5A, 1.5A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RP15-2405DAW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP15-2405DAW RP15-2405DAW Hersteller : RECOM rp15-aw.pdf Module DC-DC 24VIN 2-OUT 5V/-5V 1.5A/-1.5A 15W 5-Pin Tube
Produkt ist nicht verfügbar
RP15-2405DAW RP15-2405DAW Hersteller : Recom Power RP15-AW.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 1.5A, 1.5A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV