Produkte > RECOM POWER > RP15-2405SF
RP15-2405SF
RP15-2405SF RECOM Power
RP15-F.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 15W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36Vin 5Vout
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP15-2405SF RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 15W, Packaging: Tube, Features: OCP, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 3A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP15-2405SF RP15-2405SF Hersteller : Recom Power RP15-F.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V 15W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP15-2405SF RP15-2405SF Hersteller : RECOM rp15-f.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 3A 15W 4-Pin Tube
Produkt ist nicht verfügbar