Produkte > RECOM POWER > RP15-2412DA
RP15-2412DA
RP15-2412DA RECOM Power
RP15-A.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 15W DC/DC 1.6kV REG 18-36Vin +/-12Vout
auf Bestellung 109 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP15-2412DA RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 15W, Packaging: Tube, Features: OCP, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 625mA, 625mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP15-2412DA RP15-2412DA Hersteller : Recom Power RP15-A.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 15W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 625mA, 625mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV