Produkte > RECOM POWER > RP15-243.3SAW
RP15-243.3SAW
RP15-243.3SAW RECOM Power
RP15-AW.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 15W DC/DC 1.6kV REG 4:1 9-36Vin 3.3Vout
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP15-243.3SAW RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 15W, Features: OCP, OVP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP15-243.3SAW RP15-243.3SAW Hersteller : Recom Power RP15-AW.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Features: OCP, OVP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV