Produkte > RECOM POWER > RP15-4815DFW
RP15-4815DFW
RP15-4815DFW Recom Power
RP15-FW.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 500mA, 500mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
auf Bestellung 7 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP15-4815DFW Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 15W, Packaging: Tube, Features: OCP, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 500mA, 500mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP15-4815DFW RP15-4815DFW Hersteller : RECOM Power RP15_FW-1714190.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 15W DC/DC 1.6kV REG 4:1 18-75in +/-15out
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
RP15-4815DFW RP15-4815DFW Hersteller : RECOM rp15fw.pdf Module DC-DC 48VIN 2-OUT -15V/15V -0.5A/0.5A 15W 5-Pin Tube