RP152L006A-TR
RP152L006A-TR Nisshinbo Micro Devices Inc.
rp152-ea.pdf
Hersteller: Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LIN 3.3V/1.8V 150MA 6DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA, 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 2
Supplier Device Package: DFN1212-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.32V @ 150mA, 0.46V @ 150mA
Protection Features: Over Current
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP152L006A-TR Nisshinbo Micro Devices Inc.
Description: IC REG LIN 3.3V/1.8V 150MA 6DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 5.25V, Number of Regulators: 2, Supplier Device Package: DFN1212-6, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.32V @ 150mA, 0.46V @ 150mA, Protection Features: Over Current.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP152L006A-TR RP152L006A-TR Hersteller : Nisshinbo rp152_ea.pdf LDO Voltage Regulators Low Voltage Dual 150mA Voltage Regulator (LDO Regulator) with sequence control
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
RP152L006A-TR RP152L006A-TR Hersteller : Ricoh rp152-ea.pdf LDO Regulator Pos 3.3V1.8V 0.15A/0.15A 6-Pin DFN EP T/R
auf Bestellung 100 Stücke:
RP152L006A-TR RP152L006A-TR Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. rp152-ea.pdf Description: IC REG LIN 3.3V/1.8V 150MA 6DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA, 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 2
Control Features: Enable
PSRR: 70dB (1kHz)