Produkte > RICOH > RP170N301B-TR-FE
RP170N301B-TR-FE
RP170N301B-TR-FE Ricoh
rp170-ea.pdf
Hersteller: Ricoh
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 2826 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1495
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP170N301B-TR-FE Ricoh
Description: IC REG LINEAR 3V 300MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 40 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.85V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RP170N301B-TR-FE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP170N301B-TR-FE RP170N301B-TR-FE Hersteller : Nisshinbo Micro Devices Inc. rp170-ea.pdf Description: IC REG LINEAR 3V 300MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 40 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.85V @ 300mA