Produkte > RECOM > RP20-2412SA-HC
RP20-2412SA-HC
RP20-2412SA-HC RECOM
rp20-a.pdf
Hersteller: RECOM
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 1.67A 20W 4-Pin Tray
Produktbewertung abgeben
Technische Details RP20-2412SA-HC RECOM
Description: DC DC CONVERTER 12V 20W, Packaging: Tube, Features: OCP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-SIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 1.67A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Weitere Produktangebote RP20-2412SA-HC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RP20-2412SA-HC RP20-2412SA-HC Hersteller : Recom Power RP20-A.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 20W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 6-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 1.67A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Produkt ist nicht verfügbar
RP20-2412SA-HC RP20-2412SA-HC Hersteller : RECOM Power RP20_A-958470.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W DC/DC 1.6kV REG 18-36Vin 12Vout